Po co szkolenia ?

5 listopada 2010

Żyjemy w czasach, w których wiedza jest na wagę złota (a może jeszcze cenniejsza). Na nic zdadzą się wrodzone zdolności, predyspozycje jeżeli nie poprzemy ich wiedzą i to najczęściej taką, którą da się przełożyć na praktyczne korzyści. Skąd wziąć taką wiedzę ? Najlepiej z własnych doświadczeń. Taka wiedza i za razem umiejętności to najlepszy kapitał własny jaki możemy mieć. Na to jednak potrzebujemy czasu – wielu lat doświadczeń, sprawdzania się w różnych sytuacjach, rozwiązywanie wielu problemów i zmierzania się z tak zwaną „rzeczywistością”.

Co jednak w przypadku, gdy nie mamy tych doświadczeń, gdy nie stoi za nami nauka wyniesiona przez lata „walki” w „prawdziwym” świecie ? Najlepszym sposobem są właśnie szkolenia. To tam mamy okazję spotkać doświadczonych praktyków, którzy nie tylko opowiedzą nam o interesującym nas zagadnieniu ale też przytoczą fakty, opowiedzą o swoich doświadczenich. Ale najważniejszey w szlkoeniach jest element treningu – praktycznej konfrontacji. To właśnie ten element jest najcenniejszy i dla niego głównie powinniśmy jeździć na szkolenia.

Jest jeszcze jeden aspekt, dla którego warto zainwestować w tą formę edukacji. To wymiana doświadczeń z pozostałymi uczestnikami szkolenia. W jednym miejscu i czasie spotyka się grupa osób, która ma podobne problemy, podobne marzenia i wspólną chęć aby na danym, wąskim polu swej działalności stać się lepszymi.

… [ciąg dalszy nastąpi]


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *